Inžiniering

Naši vysoko kvalifikovaní, kreatívni inžinieri poskytujú pomoc našim zákazníkom a perspektívnym zákazníkom s cenovými ponukami a vývojom a výrobou foriem. Konajú ako projektoví manažéri, spolupracujúci s výrobou, kvalitou a predajom.

Táto kombinácia umožňuje vývoj funkčných, praktických dizajnov nástrojov a zlepšuje kvalitu a efektivitu vo všetkých fázach inžinieringu a výroby.

Dizajn foriem

Hobes zabezpečí návrh Vašich nástrojov s vlastnosťami, ktoré kombinujú dlhú životnosť foriem a dielov so stálou spoľahlivou kvalitou. Pomáhame s dizajnom a máme zabezpečenú sieť vysoko kvalifikovaných dodávateľov foriem. Sme vždy otvorení diskusii ohľadom požiadaviek našich zákazníkov a prispievame k zvyšovaniu ich konkurenčnej výhody.

Zinok a jeho výhody

Liatie Zinkovej zliatiny (ZAMAK) pod tlakom je metóda presného liatia a najviac sa blíži k ideálnej snahe priamej premeny materiálu na hotový výrobok.

Odliatky liate pod tlakom sa vyznačujú pomerne veľkou presnosťou. Majú hladký povrch, tenké steny a veľmi dobré mechanické vlastnosti. Vyžadujú si veľmi málo dodatočného opracovania a dajú sa v mnohých prípadoch priamo používať.

Pod tlakovým odlievaním sa rozumie spôsob odlievania, pri ktorom je roztavený zinok (410 °C) pohybom piesta vstrekovaný do kovovej formy. Čas výroby odliatku trvá od 4 do 15s v závislosti od hmotnosti odliatku. Je to teda vysoko efektívny spôsob výroby. Odpad, ktorý pri výrobe vzniká (vtoková sústava) je po pretavení použiteľný priamo vo výrobe.

Zo zinku vyrábané súčiastky sú odolné voči atmosférickým vplyvom (nekorodujú) a na vzduchu sú stále.

Preto sa tlakové zinkové odliatky používajú pri výrobe stavebného a nábytkového kovania, v automobilovom priemysle, spotrebnom priemysle ...

Čo robíme

Máme tri hlavné výrobné programy: zadlabávacie zámky, tlakové liatie zinku a nerezový záhradný nábytok